Welcome to Cransley Sailing Club

new members welcome                                                               
 

Race Results 2018
Cransley SC local rules: Sailors please be aware that you will be given a result for the dinghy you sail (and rig used), if you sail multiple boats in a race series you will receive a result for each of the dinghies that you sail which may affect your overall position in the series.

ST Holford Plumbers - Mad March Final Results 25.3.18
Winner: Peter Stein & Runner Up: Nigel Austin
Cransley Eco Park - Spring Series - Final Results 28.4.18
Winner: Nigel Austin & Runner Up: Andrew Heald
Cransley Cup - Simply Planning Series & Laser Cup - Final results 29.4.18
Cransley Cup Winner: Charlie Guyett & Runner Up Rob Campbell
Laser Cup Winner: Stuart Pybus & Runner Up Charlie Sleet
Youth Cup - Final Results 29.4.18
Winner: Charlie Guyett & Runner Up Charlie Sleet
Austin Challenge Cup & Nathia Gray Ladies Cup Final Results 9.6.18
Austin Challenge Cup Winner: Peter Stein & Runner Up Andrew Heald
Nathia Gray Ladies Cup Winners: Sarah Austin & Sue Bull
Personal Handicap Trophy - Final Results
Winner: Rob Campbell & Runner Up John Townsend
Beacon Pursuit Trophy Final Results
Winner: Sarah Austin & Runner Up Charlie Guyett
Committee Cup & Corby Kilns Ltd - Over 50's Cup - Final Results
Winner: Nigel Austin & Runner Up Peter Stein
Cransley 'World' Comet Duo Championships - Results 30.6.18 
Winners: Nigel Austin & Matlida Guyett, Cransley SC  Runners Up: Rhiain Bevan & Ollie Dale, Cransley SC
Comet Open - Results 8.7.18
Winner: Eddie Pope, Ogston SC  Runner Up: Nigel Austin, Cransley SC  First Lady: Sarah Austin, Cransley SC                            
Berrill Family Cup - Summer Series - Final Results
Winner: Mark Cortis   Runner Up: Nigel Austin
Cransley Sprint - Final Results
Winner: Phil Davies  Runner Up: John Linnell
Sue Bull - Commodore's Cup - Final Results
Winner: Stuart Pybus  Runner Up: Phil Davies
Tuesday Series John Linnell Trophy - Ladies' Series Final Results
& Best 4 U Insurance Tuesday Series 
Winner Tuesday Series - John Linnell  Runner Up: Andrew Heald    Ladies Winner: Julie Aves   Runner Up: Emily Britton
Founders' Cup final results
Winner: Phil Davies  Runner Up John Linnell
Warwick Trophy 16.9.18 - Cransley v Hollowell
Lesley Johnson Shield - Double Handed Series - Final Results
Winners: John Linnell & Matilda Guyett   Runners Up: Peter Stein & Denise Stein
Final Fling - Brown Cup series Final Results
Winner: Sarah Austin  Runner Up Paul Bradshaw
Autumn Series & Comet Cup Final Results
Autumn Series Winner: Nigel Austin  Runner Up Stuart Pybus
Comet Series The Bill Webster Memorial Cup: Winner John Linnell  Runner Up Sarah Austin
Frostbite Series Final Results
Winner: Charlie Guyett  Runner Up: Nigel Austin